Citlivá a senzitivní pokožka

Znaky a správná péče

Znaky citlivé a senzitivní pokožky jsou velmi rozmanité. Může se stát, že po nanesení produktu péče o pokožku pocítíte svědění nebo se na Vaší kůži objeví znatelné začervenání. Poté se rychle objeví i pupínky.
K podráždění Vaší kůže dochází tehdy, jakmile je porušena ochranná bariéra. Nejčastěji postiženými místy na těle proto bývá obličej, ruce a nohy, ale i pokožka hlavy. Postižené osoby většinou trpí, kvůli výše jmenovaným symptomům, také i velkým tělesným diskomfortem. Těmito symptomy trpí téměř 50 % obyvatelstva.

Citlivá pokožka se většinou velmi podobá pokožce suché. Sebediagnózou lze ve většině případů jen těžko určit, zda jde o citlivou nebo suchou pokožku. Proto je vhodné nechat se prohlédnout odborníkem a nechat si doporučit produkt vyhovující potřebám Vaší pokožky.

Symptomy citlivé pokožky

  • svědící, napjatá kůže nebo začervenání
  • suchá, popraskaná kůže
  • velmi citlivé reakce na vnější vlivy

 

Příčiny citlivé a senzitivní pokožky

Osoby s citlivou pokožkou mají v přirozené ochranné vrstvě malé trhlinky, které při negativních vlivech okolí usnadňují pronikání choroboplodných zárodků do kůže. To znamená, že funkce bariéry epidermu (zvláště nejvyšší vrstvy kůže) je poškozena. Následkem jsou pak záněty a infekce kůže. Postižené osoby mají většinou jednu nebo více z následujících charakteristik kůže: porézní, popraskanou, tenkou nebo suchou kůži. Příčiny těchto kožních chorob spočívají vedle špatné péče o suchou nebo citlivou pokožku i ve vnějších vlivech, jako je slunce nebo chlad. Onemocnění jako rosacea, poruchy zrohovatění nebo periorální dermatitida na sebe mohou upozornit právě na citlivé pokožce. Navíc citlivá pokožka reaguje kontaktní alergií na mnoho substancí jako jsou kosmetické přípravky, čistící prostředky nebo ošetřující produkty.

 

Správná péče o citlivou a senzitivní pokožku

Optimální ošetřující produkty pro citlivou pokožku by neměly obsahovat alergeny a agresivní substance, jako je například alkohol a jiné složky podporující dráždění kůže. Důležitým aspektem v péči o citlivou pokožku je, aby aktivovala vlastní regeneraci a posílila ochrannou bariéru kůže. Produkty Allpresan pro citlivou pokožku nejsou parfémovány, neobsahují barviva ani konzervační látky. Jsou vhodné zejména při sklonu ke kožním alergiím. Je důležité se nechat prohlédnou odborníkem a nechat si doporučit vhodný produkt pro typ Vaší pokožky.

Péče o nohy s citlivou pokožkou

Naše nohy jsou denně vystaveny velké zátěži a proto bychom o ně měli pečovat kvalitními produkty. Allpresan nabízí produkty ke kompletní péči o citlivou pokožku nohou, které jsou perfektně sladěny s jejími potřebami a dostatečně ji chrání. 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2018 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.