Suchá kůže

Přehled příznaků suché kůže

Suchá kůže se může vyskytovat na celém těle. Vypadá často ochablá a zsinalá. Kromě toho se může stát, že se po sprchování objeví pocit napětí kůže. Suchá kůže je většinou šupinovitá a zarudlá. V případě tendence k suché pleti se na obličeji rychle objevují jemné vrásky. U osob náchylných k suché pleti dochází k napínání a svědění kůže na holeních, na chodidlech a rukou, stejně jako na loktech a předloktích. Napětí suchých míst vzniká tím, že se kůže v případě nedostatku tuku a vlhkosti pergamenovitě stáhne.

 

Stupně a příznaky suché kůže

lehce suchá kůže – u lehce suché kůže pociťujete lehké napětí nebo se objevují hrubá místa 
suchá kůže - pokud kůže dále ztrácí vlhkost, je kůže hrubší, porušená a šupinovitá. Navíc také svědí. 
velmi suchá kůže - pokud se suché kůži nedostává náležité péče, může se poškodit a být extrémně napnutá a rozpraskaná

 

Příčiny a vznik suché kůže

Suchá kůže může být podmíněna dědičně, ale může být vyvolána i každodenními situacemi a nemocemi. Rozhodujícími faktory pro suchou kůži tedy mohou být vnitřní, ale také vnější vlivy. Tato tendence je často posílena daným životním stylem a špatnými zvyklostmi v péči o kůži. Mezi možné vnější vlivy patří chlad, horko, slunce, voda a různé dráždivé látky. Mezi vnitřní vlivy naproti tomu může patřit nedostatek hydratace, jednostranná strava, hormonální výkyvy a v neposlední řadě psychické důvody. Kromě toho se kůže s postupujícím věkem stává přirozeným způsobem stále sušší. Protože kůže plní funkci přirozené bariéry, je obzvláště důležité určit, jaké projevy suché kůže daný pacient vykazuje a jaké jsou možnosti řešení.

 

Správná péče o suchou kůži

Suchá kůže vyžaduje více pozornosti než normální kůže. Ideální ošetření suché kůže by mělo kromě vhodného pečujícího produktu zahrnovat základní jednoduchá opatření:

  • Šetrná péče o tělo: Sprchujte se vlažnou vodou a používejte jemné, pečující produkty dodávající vlhkost, které promašťují a pokud možno nejsou parfémovány. Zamezte podráždění tím, že použijete produkty bez obsahu alkoholu.
  • Dbejte na rozmanitou stravu bohatou na vitamíny. Své kůži pomůžete, pokud budete dostatečně pít a vyhnete se alkoholu a nikotinu.
  • Chraňte svou kůži před chladem! V chladném období noste rukavice a obličej ošetřujte mastným krémem.
  • Chraňte svou kůži před sluncem. Používejte ochranné produkty proti slunci s vysokým ochranným faktorem.
     

Dodržováním těchto opatření a používáním vhodných pečujících produktů bude zajištěna kompenzace ztráty vlhkosti a tuku v pokožce.

Věděli jste, že se ve vyšším věku kůže změní tak, že klade zcela jiné nároky na péči? Kůže není tak mastná, pozbývá vláčnosti a regenerační schopnost je omezena. U starší pleti je důležité používat jemná čistící mléka a výživné pečující produkty, například s ureou (močovinou). Tím dojde ke zmírnění pocitu napětí a svědění.

Péče o nohy v případě suché kůže

Stálým pohybem a stáním, nošením hrubých ponožek a příliš úzké obuvi, může dojít k vysychání kůže na chodidlech. Aby byla opět zdravá a vláčná potřebuje dostatek vlhkosti a lipidů a naše produkty péče o nohy pro suchou kůži se postarají o jejich perfektní vyrovnání.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2024 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.