Pár typů pro péči o nohy

Stačí pár minut denně, abyste své nohy ošetřili, a učinili je tak maximálně odolné vůči vnějším vlivům. Péče o nohy dá jen trochu práce, ale mnohonásobně se vyplatí.

Péče o nohy-typ 1: Věnujte svým nohám pozornost

Prohlédněte denně své nohy a nehty, zda nemají nějaké rány či jiné změny. Zkontrolujte meziprstní prostory a chodidla. Použijte k tomu případně zrcadlo. Konzultujte otoky, začervenání, trhlinky, puchýře, kuří oka či jiné nápadité jevy s podiatrickým odborníkem.

Nakrémování by mělo patřit k Vaší každodenní rutině. Aby Vaše nohy zůstávaly stále intaktní, používejte nejlépe dvakrát denně vhodnou péčí od Allpresanu.

Péče o nohy-typ 2: Zrohovatělá kůže – přítel i nepřítel

Zrohovatělá kůže vzniká většinou tam, kde jsou nohy vystaveny zvláštní zátěži. V jisté míře potřebují Vaše chodidla zrohovatělou kůži jako přirozenou ochranu. Jestliže však zrohovatělá kůže příliš zesílí, lehce popraská a může být bolestivá. Koupel nohou (ne přes 32 °C) zvláční kůži a připraví ji na další ošetření.

Perfektní péče

  • Koupejte své nohy maximálně 3 minuty, potom opatrně odstraňte zrohovatělé vrstvy pemzou. Následně můžete provést precizní opracování pilníkem na zrohovatělou kůži. Mozolnatou, zrohovatělou kůži, kuří oka nebo bradavice by měl odstranit pouze odborník.
  • Po koupeli natřete své nohy například pěnovým krémem na péči o velmi suchou kůži či k redukci zrohovatělé kůže a prasklin!

 

Péče o nohy-typ 3: Zdravé nohy potřebují zdravé nehty

Nehty na nohou by měly být pravidelně zastřihávány. Jsou-li příliš dlouhé, v botě narážejí, jsou-li příliš krátké, není prst dostatečně chráněný a nehtové lůžko by se mohlo zanítit. Nehty nezastřihávejte dokulata, jinak by mohly zarůst– to by mohlo být nepříjemné a bolestivé.

Obtěžující kůži nehtů nastříkejte nejlépe tinkturou na nehty od Allpresanu, která se postará o silné nehty, stejně jako o jejich pěstěný vzhled. Navíc disponuje účinným spektrem doprovodné terapie při výskytu plísní na nohou.

Péče o nohy-typ 4: Vhodná obuv– nohy se musí cítit dobře

Móda sem, móda tam, boty musí především sedět. Dostatek místa v prostoru prstů je obzvlášť důležitý, aby nevznikaly otlaky. Protože v našem chodidle sídlí miliony potních žláz a vlhkost se dostává i do bot, doporučuje se boty vždy dobře větrat, neboť ve vlhko-teplém klimatu bot se bakterie a plísně cítí obzvlášť dobře.

 

Zvláště při diabetu platí: předcházejte zraněním!

Diabetická pokožka je obzvlášť náchylná k výskytu plísní a bakterií. Vyhýbejte se proto zranění tak dobře, jak jen je to možné. Ruce pryč od nůžek na nehty, kleští či štípátek. Používejte nejlépe pilník na nehty! Skalpel na zrohovatělou kůži z kovu, hoblíky, rašple či nůžky jsou rovněž tabu!

Zkontrolujte své boty před nazutím, zda neobsahují cizí tělesa jako třeba malé kamínky.

Při pečlivé péči o diabetickou pokožku klesá nebezpečí infekce, noha se cítí lépe a lépe vypadá.  

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2024 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.