Problémy s nehty

Příznaky a ošetření problému s nehty

Každý člověk si všímá nehtů svého protějšku. Nehty jsou považovány za vizitku osobnosti. Nehty jsou každý den vystaveny velké zátěži, proto se mohou třepit, zatrhávat nebo lámat. Vnější vzhled nehtů mohou ovlivnit i změny ve struktuře nehtů způsobené například nedostatkem minerálních látek.
Kromě toho mohou být nehty postiženy i různými onemocněními. K postižení nehtů tak například často dochází u pacientů trpících lupénkou. Také poruchy látkové výměny a plísňové infekce nehtů mohou vést k problémům s nehty.

Příznaky problémů s nehty

  • třepení, zatrhávání, lámání
  • změna struktury nehtů
  • skvrny na nehtech
  • změna vzhledu
  • roztřepení nebo barevné změny na nehtech

 

Příčiny a druhy problémů s nehty

Odlomené nehty

Dorůstání nehtů může trvat na rukou 3-4 měsíce, na nohou dokonce až jeden rok.

Roztřepené nebo lámavé nehty

Při velkém namáhání nebo příliš silné péči o nehty může docházet na krajích nehtů ke vzniku nerovností. Další příčinou těchto problémů s nehty může být nedostatek vitamínů nebo minerálů. Lámavé nehty však mohou být podmíněny i dědičně. Toto by mělo vždy být předem vyjasněno.

Záněty

Záněty, jako například záněty kořenu nehtu, mohou být způsobeny bakteriální nebo plísňovou infekcí. Těmto zánětům obvykle předchází natržení nebo poranění.   

Zlomené nehty

Zlomené nehty mohou ukazovat na nedostatek minerálů nebo na jedovaté látky ve střevě, které se nahromadily v důsledku problémů se střevy.  

Kousání nehtů

Kousáním nehtů většinou trpí malé děti, úzkostliví, nervózní nebo depresivní lidé. Přitom může dojít k tak silnému odtržení nehtu, že již nemůže normálně dorůst a přes nehet přeroste kůže.

Plísňové onemocnění nehtů

Jedním z nejobvyklejších onemocnění je plísňová infekce. Při této infekci dochází ke změknutí a narušení struktury nehtu. Nehet je v místě infekce žluto-šedý a vykazuje pruhované zbarvení. Infikovaný nehet většinou odpadne, pokud tak nebylo učiněno již během profesionálního ošetření, neboť poté je možné plíseň snadněji ošetřovat. Tato plíseň může propuknout také na prstech.

Zarostlé nehty

Nejčastěji zarůstají nehty na palcích u nohy. Nehet je většinou v důsledku úzké obuvi vtlačen do tkáně a způsobí tak bolestivý zánět, který se může rozšířit pod celou nehtovou ploténkou.

 

Správná péče při problémech s nehty

Nehty mohou ukazovat na řadu různých chorobných stavů, proto je důležité před započetím péče přesně pozorovat stav nehtu a poté vyhledat nejvhodnější ošetření. Pokud byste si nebyli jistí, jakou péči potřebujete, obraťte se vždy na odborníky.

Péče o nehty na nohou a rukou v případě problémů s nehty

Krásné a zdravé nehty vyžadují intenzivní péči. Speciálně pro nejčastější problémy s nehty jsme vyvinuli pečující a ošetřující produkty, které vám pomohou ke zdravým a krásným nehtům.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2024 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.